اخبار بهین یاب
   


اکونیوز: رئیس ستاد تحول صنایع و معادن با اعلام آغاز ثبت نام طرح تامین به عنوان یکی از بسته های حمایتی در نظر گرفته شده برای صنایع با تاثیر پذیری متوسط از نرخ های جدید حامل های انرژی گفت: این طرح برای حمایت از صنایع داخلی و افزایش تقاضا برای کالاهای داخلی به اجرا در می آید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "رضا فاطمی امین "طی یک نشست خبری در تشریح نحوه ی اجرای این طرح گفت: طی مذاکراتی که با شرکت های تولیدکننده کالاهای صنعتی به انجام رسیده و در حال انجام است، قرار است اقلام مورد نیاز خانوارها بر مبنای قیمتهای شهریور ماه سال جاری و با 5 تا 10 درصد تخفیف عرضه شوند. با اجرای این طرح به جای آنکه بعد از هدفمندی یارانه ها انتظار افزایش کالاها را داشته باشیم، شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود.
وی افزود: تاکنون با 30 شرکت تولیدی مذاکره کرده ایم و 15 شرکت از این طرح استقبال کرده اند. با این وجود در گام نخست با 6 شرکت تولیدی، عرضه 10 قلم کالای صنعتی را در 120 مدل آغاز کرده ایم.
فاطمی امین با اعلام این خبر که ثبت نام این طرح از یک شنبه هفته آینده و از طریق سایت بهین یاب (behinyab.ir) آغاز خواهد شد و عرضه کالاها نیز از طریق همین سایت انجام می شود گفت: از یکشنبه هفته جاری(5 دی ماه) و برای شروع، 2گروه کالایی لوازم خانگی و فرش با 8 تا 10 درصد تخفیف به دو صورت نقدی و اقساطی عرضه خواهند شد.
شرایط خرید نقدی و اقساطی در طرح تامین

وی در خصوص نحوه ی خرید نقدی و اقساطی کالاهای عرضه شده در طرح تامین گفت: در صورتی که متقاضی قصد خرید نقدی کالاها را داشته باشد چندان نیازی به دسترسی به اینترنت و سفارش کالا ندارد و می تواند با مراجعه به نمایندگی هایی که در سایت بهین یاب معرفی شده اند کالا را خریداری و از 10 درصد تخفیف برخوردار شود. اما اگر خریدار قصد داشته باشد از طریق این سایت کالای مورد نظر را سفارش داده و در محل تحویل بگیرد می تواند علاوه بر تخفیفات در نظر گرفته شده از خدمات رایگان حمل و نصب نیز بهره مند شود. اما در صورتی که خریدار قصد خرید اقساطی کالاهای معرفی شده در طرح تامین را داشته باشند باید از طریق سایت بهین یاب کالای مورد نظر خود را سفارش دهد و بر اساس شرایط تعیین شده از طرف فروشنده ،10 تا 30 درصد قیمت کالا را نقدی می پردازد و مابقی را با توجه به شرایط فروشنده در 6 تا 12 قسط و بدون سود و کارمزد پرداخت می کند. با این تفاوت که میزان تخفیفات در نظر گرفته شده برای خرید اقساطی کمتر از خرید نقدی خواهد بود. در این راستا خریدار در زمان خرید قسطی، شماره حسابی را که از طریق آن یارانه ی خود را دریافت می کند را وارد خواهد کرد و برای هر حساب با توجه به میزان یارانه واریزی، اعتباری در نظر گرفته می شود. بنابراین متناسب با پولی که هر دو ماه به حساب خریدار وارد می شود، به صورت سالانه، اعتباری برای او در نظر گرفته می شود. بنابراین متقاضی خرید اقساطی بر اساس آن اعتبار می تواند از سقف اقساطی که باید بپردازد آگاه شود و متناسب با آن کالای مورد نظرخود  را سفارش دهد. در این راستا، خریدار پیش از دریافت کالا، به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده و تعهد می دهد در صورتی که کالا تحویل داده شد، بانک می تواند به وکالت از متقاضی از حساب یارانه  متقاضی برداشت کرده و به حساب تولیدکننده واریز کند.
بنابراین متقاضی در سایت بهین یاب کالای خود را انتخاب می کند، شماره ی حساب خود را وارد می کند، در آن سایت ، شعبه ی بانک ملی خود را برای دادن تعهد انتخاب کرده، پس از دادن تعهد به بانک ملی و پس از تحول کالا به متقاضی و پرداخت حداکثر 30درصد قیمت کالا، متقاضی یک رسید به فروشنده می دهد و آن رسید ضمانت پرداخت اقساط کالاهای خریداری شده محسوب خواهد شد.
مزایای مشارکت در طرح تامین برای بنگاه های تولیدی

رئیس ستاد تحول صنایع و معادن در خصوص خدماتی که از طریق طرح تامین به بنگاه های تولیدی کالاهای صنعتی ارائه می شود گفت:این طرح داوطلبانه است و بنگاه های تولیدی با شرکت در آن در یک بازار 3هزار میلیارد تومانی حضور خواهند داشت و از طرف دیگر، بنگاه های تولیدی در معاملات خود به هیچ وجه با مسایلی همچون چک برگشتی مواجه نخواهند بود. چراکه دولت، تضمین کننده پرداخت یارانه ها است.
وی در خصوص اقلام نهایی شده قابل عرضه در این طرح گفت: این اقلام عبارتند از :اجاق گاز، تلویزیون LCD و LED، ماشین لباس شویی و ماشین ظرف شویی، فرش، یخچال، یخچال فریزر. البته این اقلام بسیار متنوع تر خواهند شد اما شروع طرح با این اقلام و با 6 شرکت تولید کننده خواهد بود.
خرید خودرو از سایت بهین یاب

فاطمی امین درباره ی خرید خودرو از طریق طرح تامین گفت: متقاضیان خرید نقدی خودرو نیازی به استفاده از سایت بهین یاب ندارند و می توانند با مراجعه حضوری به نمایندگی های ایران خودرو، اتومبیل خود را با 10 درصد تخفیف خریداری کنند. اما برای خرید اقساطی خودرو، متقاضی باید به این سایت مراجعه کند و سفارش خود را اعلام کند. با این تفاوت که در خرید اقساطی خودرو، نرخ سود و کارمزد محاسبه می شود.
وی در خصوص موعد تحویل کالاهای عرضه شده گفت: تولیدکنندگانی که در این طرح حضور دارند به صورت هفتگی، موعد تحویل کالا دارند. و هر فرد زودتر مراجعه کند، زودتر کالای خود را دریافت خواهد کرد.
فاطمی امین در خصوص استاندارد کالاهای قابل عرضه و بنگاه های عرضه کننده در طرح تامین گفت: کالاهای قابل عرضه در این طرح، از استاندارد A تا C برخوردارند و در صورتی که کالایی به تعداد کافی با دو استاندارد A و B عرضه شود، در استاندارد C عرضه نخواهد شد. تولید کنندگانی که در این طرح کالاهای خود را عرضه می کنند، همگی تولید کنندگان داخلی هستند و از معتبرترین برندها برای حضور در این طرح دعوت می شود.
زمان صدور قبوض انرژی با تعرفه های جدید

وی در پایان از معرفی 2هزار واحد صنعتی برای دریافت 850میلیارد تومان تسهیلات خبرداد و در خصوص زمان صدور قبوض جدید انرژی واحدهای صنعتی گفت: اعمال قیمتهای جدید برای واحدهای بزرگ صنعتی از 28آذر ماه محاسبه خواهد شد و مبلغ قبضی که به دست تولید کننده می رسد با کسر تسهیلات پرداختی (خط اعتبار انرژی) خواهد بود. اولین قبوض ها نیز تا آخر هفته آینده به دست صنعتگران خواهد رسید.
انتهای پیام//

+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهندس ذال  |